Pharma Activ Melatonin 5 mg Forte 100 tablet

unisex
Množství
100 tbl

• , zakoupeno v Prozdravi.cz

• Jsem výrobkem velmi spokojen, při užívání dobře spím.
    • Žádná

Spokojen, splňuje to co jsem očekával.

• Kvalitní výrobek.
  • , zakoupeno v Prozdravi.cz

Několikrát jsem večer na nespavost vzala čtvrtku tablety, ale absolutně na mne nic nepůsobilo, naopak jsem zaznamenala ještě větší problém se spánkem (nemožnost usnout, pak několikrát za noc probuzení z plytkého spánku).

(značka)

Dobrý den, doporučujeme užívání a dávkování melatoninu individuálně konzultovat s lékařem.

Oblast užití
unisex
Množství
100 tbl

Melatonin 5mg Forte 100 tablet,

Tablety s půlící rýhou, dobře dělitelné.

doplněk stravy

Obsah netto: 100 tablet

Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti.

Melatonin přispívá k zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování. Melatonin není návykový.

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Dávkování: : ½ tablety 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny. Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku až na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Složení (v přepočtu na denní dávku – ½ tablety 150mg): Plnidlo (Mikrokrystalická celulóza) 146 mg, Melatonin 2,5 mg, protispékavá látka (Stearan hořečnatý) 1 mg, plnidlo (talek) 0,5 mg.

Upozornění: Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let. Těhotné a kojící ženy užívají po dohodě s lékařem. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Skladování: Ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5°C do +25°C.

• 5mg, malatonin konecne i v CR.
    • Podle me tenhle vyrobek neni tak kvalitni jako napriklad od Puritan's Pride.

Mam zkusenosti s jinymi znackami, ktere kupuji pres ebay a jsem rad, ze je konecne melatonin k dostani i u nas samostatne. 5mg je pro me na jistotu, ale po tehle tabletach jsem citil neprijemny tlak na spancich coz se mi u jinych nestavalo. Jako Funguje, ale po ranu jako bych mel neco jako lehkou kocovinu, nejen vetsi rozespalost, ktera je u melatoninu prirozena.

Jako pokud nejde jinak tak proc ne, ale mel sem za to ze to bude lepsi (kvalitnejsi) produkt. Puritan's Pride jina liga subjektivne. Pokud by se nekdo poohlizel po e-bay dejte pozor, prodejce nesmi mit locaci v USA (Melatotnin je vedeny jako lek a pokud nejste farmaceuticka firma tak to celnik nepusti).Evropa OK.

Melatonin dokaze i pri spatnem (kratkem nebo melkem) spanku dostatecne obcerstvit mozek, clovek se citi pres den dusevne lehce, ale pak to chce samozrejme dospat.

• Funguje naprosto dokonale. Po 21 dnech užívání se mi výrazně a měřitelně zlepšil spánek. Zvýšily se hodnoty RMSSD, snížila tepová frekvence ve spánku, zlepšila kontinuita spánku a tím i regenerace organismu.
    • Musí se dodržovat určitá pravidla. Dávka nesmí být ani nízká, ani vysoká. Optimum 1/4 až 1/2 tablety. Vyšší dávka paradoxně účinek snižuje. Optimální doba před spánkem je 1h. Jedná se v podstatě o lék.

Určitě doporučuji, naprosto dokonalý dék na nespavost a určitě méně škodlivý než hypnotika. Opravdu doporučuji.

• Pomáhá navodit stav unavenosti
    • vhodné spíš pro lidi, kteří mají časový posun a cestují do USA nebo Austrálie třeba
    • Pokud máte problémy psychosomatické, tak tohle nepomůže

Tablety jsem si koupil, protože jsem měl problémy s tím "zabrat" a usnout. Vzal jsem si to zatím teprve 2. noc, tak případně upravím recenzi, kdyby mi to zabralo po delší době.

Byl jsem unavený, vzal jsem si teda půlku tabletky a musím uznat, že mi to navodilo stav jako kdybych makal na baráku celej den. :D Ale bohužel, mé problémy jsou psychosomatické a pro takové stavy to nemá smysl kupovat.

Vhodné spíš pro lidi, co někam cestují mimo naše časové pásmo, jinak nemá smysl kupovat.

• - drahé
    • - nefunguje na nespavost, nevím, k čemu to je
    • - plýtvá se obaly a plasty! uvnitř je na dně pár tabletek, pak samý vzduch, tedy tohle je asi z desetiny plné, je mi jasné, že lidé by nedali tři stovky za pidi lahvičku, tak se musí balení opticky zvětšit aby zaujalo
  • , zakoupeno v Prozdravi.cz

• Jsem výrobkem velmi spokojen, při užívání dobře spím.
    • Žádná

Spokojen, splňuje to co jsem očekával.

• Připraví vás na dráhu uživatele drog. Dopoučuji si s balením pořídit váhu s citlivostí na desetinu gramu.
    • Na krabičce je napsané dávkování 1/4 tablety 1x denně. Tablety ale nemají naznačené dělení a už při pokusu tabletu pouze rozpůlit se rozdrobí.
    • Aby to dělení nebylo příliš jednoduché, jsou tablety menší(8mm) a na vrchu zakulacené

Pharma Activ sice zde u recenzí udává v komentáři, že toto 5mg balení je určeno pro lidi vyššího věku. Proč je ale tedy na krabičce dávkování 1/4 tablety, když se tableta nedá v pořádně ani rozpůlit? Snad ne proto, aby zákazník mohl mylně nabýt dojmu, že toto balení mu vystačí na 400 nocí?

Upřímně řečeno nechci brát 5mg, když se mi 1.25g osvědčilo.
    Jednou z možností je prášky vyhodit a koupit si jiné, nebo se pokusit rozpůlit několik prášků a z nich vybrat kousky, které by mohly přibližně odpovídat čtvrtině. Zbytek vyhodit nebo jako prášek odvážit na gramové váze pro příští noc.

Za mě propadák.

Dříve jsem měla balení o 30ks (také 5g) a u toho měla tableta naznačené dělení a tečkou naznačenou čtvrtinu (rozměr 12mmx5mm) Byla placatá a s dělením nebyl problém.
    Do krabičky ale není vidět a tak nikdy nevíte, jestli kupujete tablety, které se dají dělit či nikoliv (mé staré koupené před rokem šlo)

• Žádné
  • Melatonin rozhodně doporučuji každému, kdo má s usínáním a spánkem jako takovým problémy, neboť se jedná se o suplement,...

Zobrazit celou recenzi na www.svetfitness.cz

• Absolutně nefunguje, naopak...celou noc jsem neusnula, ani po celé tabletě...celkově hodnotím jako nevyhovující....

(značka)

Dobrý den, počínaje řádově 35 rokem života hladina hormonu melatonin začíná v organizmu klesat. Proto vyvstává v organizmu deficit melatoninu a výsledkem je tak nespavost. Celá řada studii hodnotících melatonin jako optimální denní dávku udává 5 mg. Proč u doplňku stravy v České republice musíme uvádět tak nízké dávkování – je to dáno legislativou, na jednu stranu dávky musí být vyšší než 1mg, protože to ukládá nařízení Evropské komise, abychom mohli používat schválená zdravotní tvrzeni spojené s melatoninem na druhou stranu denní dávka nemůže přesáhnou 2mg jelikož tuto dávku poskytuje nejslabší léčivo na trhu s obsahem stejného melatoninu.
    K dostání jsou dvě varianty melatoninu a to:
    Melatonin 5mg Forte Long nebo kombinace Melatonin Premium Mučenka Meduňka vitamin B6.
    Komu je určen Melatonin Forte Long?
    Melatonin FORTE je určen jedincům, kteří nemají primárně problém s usnutím jako takovým. Mají však nekvalitní přerušovaný spánek, podání melatoninu doplní hladinu melatoninu v organizmu a umožní tak plnohodnotně spát celou noc.
    Komu je určen Melatonin Premium s mučenkou, meduňkou a B6?
    Melatonin Mučenka Meduňka B6 je primárně určena těm, kteří se potýkají s vypětím, stresem a duševní nepohodou. Výsledkem čeho je np. nespavost, neklidný spánek. A právě ve složení spočívá jeho přednost, jelikož melatonin společně s bylinkami působí synergicky. Bylinky uklidní, pomůžou lidově řečeno vypnout hlavu a současně melatonin navodí spánek.
    Pokud však tyto dávky nezabírají, tak se jistě jedná o nějaký sekundární problém, né čistě o samotnou nespavost, která je způsobena úbytkem hladiny melatoninu v organismu.

• Kvalitní výrobek.