MegaVital Sušená červená řepa 250 g

250 g

• , zakoupeno v Zelené zdravíčko

Repu jsem si objednala hlavne kvuli zelezu a nechtela jsem zadne chemicky vyrobene tablety.
    Tahle stavicka, vim z ceho je a navic i chutna. Davam si ji obcas i na obarveni smoothie a podobnych dobrot s lesnim ovocem :)
    Jen pozor na prvrnich par dni. Je dobre zacit s opravdu mensi davkou a tu si postupne zvetsit na lzicku. Pac poprve jsem si dala rovnou celou lzicku a nebylo mi vubec dobre. Po case si telo zvyklo. Po druhe kdyz jsem zacinala brat, dala jsem si jen pul lzicky a bylo vse v poradku. Aspon u me to tak bylo.

• chutný, zdravý prospěšný nápoj

250 g

Řepa obsahuje přes 50 % sodíku a jen 5 % vápníku. To je zvlášť výhodné pro udržení rozpustnosti vápníku, zvláště jestliže se nahromadil v anorganickém stavu v organismu, v krevním řečišti, játrech apod. Dr. Ferrison doporučuje pít šťávu z řepy dlouhodobě a tvrdí, že se tím postupně a bezbolestně rozpouštějí kameny žlučového měchýře a také tromby.Červená řepa obsahuje mnoho křemíku, potřebného pro bezproblémový růst nehtů, vlasů a zdravé kůže. Červená řepa prospívá cévám, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, odstraňuje zácpu a zvyšuje tvorbu červených krvinek. Byl prokázán i její regenerační vliv na játra. Z výživového hlediska je vařená řepa cennější než syrová, ale připravit se může i syrová nebo jako šťáva.

• chutný, zdravý prospěšný nápoj