Magnolie Forte 60 tablet

• , zakoupeno v LEKARNASVJOSEFA.CZ

• Dlouhodobě vyzkoušeno - zabírá

Funguje

• , zakoupeno v Benu.cz

Působí antidepresivně, uklidňuje, zvedá náladu.

Oblast užití
Množství
60 tbl
Věková skupina
pro dospělé

Doplněk stravy Magnolie forte je vhodný při stavech mírné úzkosti, nervozity, rozladěnosti nebo smutku. expirace 28.2.2018

Pro Vaši duševní pohodu při pocitech únavy a vyčerpání

Je vhodný při nepříjemných psychických stavech vyvolaných dnešní stresovou dobou. Pravidelné užívání přispívá k udržení normální psychické činnosti a k normální funkci nervové soustavy. Dvouvrstvá tableta zabezpečuje rychlou a přitom dlouhodobou účinnost. Nejprve dojde k rychlému uvolnění účinných látek z tmavé vrstvy a efektivnímu zvýšení jejich hladiny v organismu. Druhá, světlá vrstva postupně uvolňuje účinné látky, a proto je udržuje na stálé úrovni po dobu několika hodin. Úleva je rychlá a dlouhodobá.

Dávkování: 2x denně 1 tableta po jídle (ráno a večer). Vzhledem k prakticky nulové toxicitě není důvod k časovému omezování jejich podávání.

Magnolie forte jsou speciálně upravené tablety se zvýšeným obsahem extraktu z magnolie a vitamíny skupiny B, které přispívají k normální psychické činnosti, k normální funkci nervové soustavy a při pocitech únavy a vyčerpání. Pravidelné užívání Magnolie forte podporuje duševní pohodu, příjemný spánek bez nežádoucích účinků, aniž by došlo ke vzniku návykovosti.

Výjimečnost Magnolie forte je dána kombinací rychlého nástupu účinku a dlouhodobosti efektu, která je zajištěna postupným uvolňováním aktivní složky díky speciálním dvouvrstvým tabletám s řízeným uvolňováním.

Bližší informace o účincích magnolie naleznete v časopise Favea-info.

Zkrácená informace o účincích: magnolie je uvolňující, magnolie je relaxační, magnolie je vhodným pomocníkem v dnešní době plné stresu, magnolie zmírňuje příznaky únavy a vyčerpání, magnolie přispívá k normální činnosti nervové soustavy, magnolie je očišťující, magnolie přispívá k normální psychické činnosti.

Doporučené použití: při duševní nepohodě, při bázlivosti, při ztrátě energie, při vnitřním napětí, při svalovém vypětí, při psychické nepohodě.

Výhodou je, že magnolie nemá účinky sedativní.

Složení a účinky

Sám název okrasného stromu magnolia, patřícího svým původem do zeměpisné oblasti Dálného východu, v nás vyvolává pocit krásy a exotiky. Ojediněle můžeme tuto dřevinu vidět i v našich zahradách a parcích. Vždy nás zaujmou nádherné velké květy, které se objevují zjara ještě předtím, než na větvích vyraší listy. V pravlastech magnolie, Číně a Japonsku, roste asi desítka jejích různých odrůd. Nepředstavují jen živou dekoraci: od druhého století našeho letopočtu jsou využívány i jejich léčivé účinky.

Kůra magnolie je samostatně zařazena i v čínském lékopisu. V západní Evropě se projevil zájem o kůru magnolie lékařské jako možného zdroje přírodních látek působících na nastolení vnitřní pohody v dnešním uspěchaném světě. Byla stanovena struktura účinných látek, pojmenovaných magnolol a honokiol.

Většina postupů extrakce z kůry magnolie je patentově chráněna. Toxicita extraktů z magnolie se ukázala být velmi nízkou. A v odborné literatuře nejsou zaznamenány žádné údaje, které by popisovaly nežádoucí účinky.

Prvotním záměrem při užívání těchto tablet je pomoc při udržení normální psychické činnosti, normální funkci nervové soustavy a snížení míry únavy a vyčerpání s pomocí přírodních látek, bez nežádoucích účinků, a hlavně bez fenoménu návykovosti. Návykovost je typická pro užívání celé řady chemických molekul, například se strukturou benzodiazepinů, jež lidem pomáhají (a zároveň působí problémy) již více než 40 let. Kyselina listová přispívá k normální psychické činnosti. Vitamín B1 přispívá k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti. Vitamíny B2 a B6 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy.

Pro odborníky je tu ještě jedna zajímavá informace. Nejnovější vědecký poznatek poukazuje na to, že polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem mají vliv na citlivost k některým signálním molekulám. Nedostatek esenciálních polynenasycených mastných kyselin způsobený jejich nedostatečným přísunem v potravě může být příčinou psychických problémů. U pacientů s neurologickými poruchami nalezli klinici snížení hladiny EPA a DHA (tedy polynenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem).

Ochrana extraktu z magnolie je zabezpečena perfektní technologií enkapsulace (viz Info 2/2004).

ÚDAJE O SLOŽENÍ

Složení v 1 dvouvrstvé tbl.

Množství % DDD

Extrakt kůry magnolie 400 mg *

Vitamíny skupiny B     * Doporučená Denní Dávka – nestanovena

Přídatné látky: mikrokrystalická celulóza (plnivo), hypromelosa (potahovací látka), stearan hořečnatý (klouzadlo).

Upozornění

Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Jeden cyklus užívání by neměl překročit 6 týdnů. Výrobek může snižovat krevní tlak. Osoby s poruchami krevní srážlivosti by užívání měly konzultovat s lékařem.

Upozornění:

Balení: 60 tbl.

• užívám krátce, nelze hodnotit
  • , zakoupeno v LEKARNASVJOSEFA.CZ

• Dlouhodobě vyzkoušeno - zabírá

Funguje

• vše

nekupovat, uvedeno 400mg ve skutečnosti má 130... raději koupit v zahraničí..tohle je skoro homeopatie.

• , zakoupeno v Benu.cz

Působí antidepresivně, uklidňuje, zvedá náladu.

• , zakoupeno v Lékárna doktorka

• mírné zklidňující účinky opravdu má
    • účinky až při vyšším dávkování (3 tablety/den) než je doporučeno

Již druhým rokem trpím větší vnímavostí stresu a s tím spojenou úzkostí. Po počáteční léčbě antidepresivy jsem se postupnou úpravou životního stylu dostal do stavu, kdy jsem bez medikace, jen musím cca. jednou týdně v krizi sáhnout po 0.25 Neurolu. Magnolii beru měsíc, přidal jsem před 2 týdny Stimaral. Posledních 15 dní jsem zatím Neurol nepotřeboval.

• Zabere do měsíce nejdéle,aniž by to člověka utlumilo jako antidepresiva.

Je to super.

• , zakoupeno v První-lékárna.cz

• velmi dobrý

Doporučení lékaře

• , zakoupeno v Pilulky24

• Přírodní antidepresivum, což je výhoda oproti chemii a je to celkově pro lidi velký přínos
    • snižuje tlak, takže lidé, co mají nízký tlak s tímto mohou mít problém

Dlouho jsem hledala náhradu chemických antidepresiv, jelikož jsem jejich odpůrce, ovšem dostala jsem se do situace, kdy jsem prožila velké trauma a lékaři mě nutili do užívání těchto preparátů. Po mém neustálém odmítání jsem již vedena jako nespolupracující pacient.
    Zkoušela jsem hodně přírodních preparátů, ale magnolie je zatím to nejlepší, co jsem objevila.
    Zlepšila mi náladu, potlačila strachy a stabilizovala moje pocuchané nervy.
    Jediná nevýhoda, která mne osobně hodně mrzí, je to, že snižuje krevní tlak, protože ho mám již takto nízký. Bylo by úžasné, pokud by se podařilo vymyslet vylepšení preparátu pro lidi s nízkým tlakem, aby toto nebyl pro ně vedlejší účinek.
    Jinak jsem s přípravkem velice spokojená a myslím, že by po něm mohli sáhnout všichni, kterým lékaři vnucují jen chemické preparáty.
    Moc za něj děkuji a přimlouvám se o nějakou kombinaci, která by vyrovnávala tlak do normálu.

• , zakoupeno v EU Lékárna

nemohu hodnotit, byl to dárek