FemiBion 1 tablet 30

Množství
1 tbl

• , zakoupeno v Pilulky24

V těhotenství je tělo dost vytížené a nepřišlo mi vůbec špatné mu trochu pomoci vitamíny:) Jo a pokud někde budete číst, že vitamíny způsobují vyšší váhu miminka, prosím použijte selský rozum - já zobala vitamíny celé těhotenství a naše píďolka měla 2730g,)

• , zakoupeno v Lékárna pohoda

• Příznivá cena a obsahuje spoustu vitamínů a kyselinu listovou...
  • , zakoupeno v Lékárna AVE

• složení
    • dobře jsem ho snášela

hledala jsem vitamíny pro prvnítrimestr. Tablety jsou velké, ale dají se hezky polykat. Doporučuji ostatním

Množství
1 tbl

Femibion 1 (800)

Femibion 800Kyselina listová a Metafolin

Komu je přípravek určen? Doplněk stravy s obsahem kyseliny listové, Metafolinu, vitaminů a jódu je určen pro dospělé ženy plánující těhotenství a pro těhotné ženy až do konce 12. týdne těhotenství.

Má jednu nezměrnou výhodu a tou je obsah Metafolinu. Díky unikátnímu složení FEMIBION 800 pomůžete připravit nejen Vaše tělo na těhotenství, ale podpořit i správný vývoj Vašeho nenarozeného děťátka během prvních 12 týdnů těhotenství.

Jak pomáhají jednotlivé složky

Kyselina listová je vitamin ze skupiny B. V organismu je nepostradatelná pro dělení buněk a krvetvorbu. Má pozitivní vliv na průběh těhotenství a na správný vývoj nenarozeného dítěte. Ve stravě i v lécích se vyskytuje ve formě provitaminu. Až díky přeměmě v těle, za účasti enzymů se pak přemění na aktivní formu, Metafolin.

Metafolin je biologicky aktivní forma kyseliny listové, která se přirozeně vyskytuje v těle, a dokáže ji využít každá žena. Co to znamená? Kyselina listová je jako taková vlastně neúčinná. Proto, aby mohla v těle pomáhat, musí se přeměnit (metabolizovat) na tzv. aktivní foláty. Pro tuto přeměnu je nezbytný enzym ve zkratce zvaný MTHFR. Avšak organismus téměř 50% žen nedokáže z genetických příčin přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na tuto aktivní formu. to se pak může nepříjemně odrazit zejména v obbdobích, kdy žena potřebuje kysliny listové pro dva. Tedy v období těhotenství.

Poruchy enzymu MTHFR jsou poměrně četné a mají různou závažnost. Dodávámím biologicky aktivního metafolinu se nedostatek kyseliny listové efektivně řeší i v případech některých poruch MTFHR. Tím, že je Metafolin biologicky aktivní, je po podání tělu ihned k dispozici a využije se lépe než podaná kyselina listová.

FEMIBION 800 Kyselina listová a METAFOLIN obsahuje 400 μg kyseliny listové a odpovídající množství Metafolinu . Při každodenním užívání po dobu nejméně 4 týdnů se touto kombinací dosáhne optimální hladiny folátu/kyseliny listové v buňkách a tkáních.

Kyselina listová, resp. aktivní folát odpovídá za správný vývoj neurální trubice u plodu.

Aby se pokryly zvýšené nároky už od začátku těhotenství, měly by ženy dbát na dostatečný příjem kyseliny listové a Metafolinu už od počátku plánování těhotenství. Mezi 22. a 28. dnem po početí se vyvíjí mozek, mícha a musí se uzavřít páteřní kanál. V tomto ranném období většina žen ještě neví, že jsou těhotné. Z těchto důvodů obsahuje Femibion 800, Kyselina listová a METAFOLIN kombinaci 400 μg kyseliny listové s odpovídajícím množstvím Metafolinu , aby se tak už od počátku zabezpečil jeho optimální přísun (hlavně u těch žen, které nemohou kyselinu listovou dobře metabolizovat). Více o metafolinu.

Důležité složky přípravku

• vitamin B1 je nutný pro metabolismus sacharidů, přísun energie, pomáhá proti únavě
  • vitamin B2 je nezbytný pro celkový metabolismus, pomáhá proti zánětům a proti poškození kůže
  • vitamin B6 má příznivý vliv na metabolismus bílkovin, podílí se na dělení buněk, krvetvorbě a normální funkci nervového a imunitního systému
  • vitamin B12 je nutný pro tvorbu červených krvinek a dělení buněk
  • vitamin C se podílí na výstavbě pojivové tkáně. Současně zlepšuje obranyschopnost organismu a příjem železa
  • vitamin E chrání buňky před tzv. volnými radikály, pomáhá při tvorbě krvinek, svalů a ostatních tkání
  • biotin podporuje růst zdravé pokožky, vlasů a nehtů
  • kyselina pantotenová je významná pro tvorbu aktivních látek, např. hormonů, a má vliv na normální duševní výkon
  • nikotinamid podporuje ochrannou funkci kůže, zlepšuje metabolismus
  • jód je stopový prvek, který je důležitý pro procesy růstu a zrání v době tělesného a duševního vývoje dítěte ještě před narozením

Nezapomínejte, že tyto vitamíny pro těhotné jsou velmi důležitou složkou potravy.

Jak správně užívat?

Femibion

Užívejte denně 1 tabletu společně s hlavním jídlem nebo po jídle a zapíjejte chladným nápojem. Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není náhradou pestré stravy.

• Velikost balení: 30 tablet
  • Uchovávání: Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25° C. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí.

• , zakoupeno v Pilulky24

• ten jsem užívala i před těhu a podařilo se mi hodně brzo otěhotnět, jinak vitamíny a látky v něm stačí pro vývoj miminka, jiné věci už dál není třeba užívat

• , zakoupeno v Lékárna pohoda

• Příznivá cena a obsahuje spoustu vitamínů a kyselinu listovou...

• + jediná opravdu vstřebatelná kys. listová

Při plánování otěhotnění jsem brala půl roku jen kyselinu listovou. Pak mi v lékárně vysvětlili a doporučili Femibion a já jsem po týdnu pocítila citlivost v prsech a vaječnících. Nevím, možná je to psychika, ale zaznamenala jsem odezvu těla. Doktor byl potěšen mým výběrem. Užívám s jódem.

• , zakoupeno v Lékárna AVE

• složení
    • dobře jsem ho snášela

• , zakoupeno v První-lékárna.cz

Všem budoucím a nastávajícím maminkám doporučuji.

• , zakoupeno v Benu.cz

výborné

• , zakoupeno v Dr. Max lékárna

Proč si asi žena tento produkt koupí? Protože chce pro případné těhotenství udělat to nejlepší.
    Při prvním těhotenství jsem Femibion také užívala a super.
    Užívejte opravdu až po jídle.

• , zakoupeno v EU Lékárna

potřebné vitamíny z vyšší cenové kategorie, ale co bych neudělala pro zdraví svého dítěte, ty peníze za to stojí. Člověk si koupí plno ,,blbostí" takže na zdraví by neměl šetřit.

• , zakoupeno v Lékárna doktorka

Přípravek znám,při užívání jsem nepozorovala na vlastním těle žádné změny.Ani žádné vedlejší účinky.