Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Rozumím

Jako přihlášený uživatel máte možnost nastavit si zobrazení Heureky.

Zobrazit původní Heureku

Befungin extrakt z čagy 100 ml

Čaga (Inonotus obliquus) je druh choroše – houby, rostoucí hlavně na břízách, zejména v Rusku na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení. Plodnice... Celý popis
439 Kč Doprava zdarma, Skladem

Vybraná varianta

Garantovaný nákup z AWASHOP.CZ. Jak to funguje?

Garantujeme bezpečný nákup

Nakupte přes oranžové tlačítko „Koupit na Heurece“ a budete mít jistotu, že:

 • Platba kartou je bezpečná.
 • Nakoupíte jen u ověřených e-shopů.
 • Reklamace proběhne hladce.
 • A mnoho dalšího...

Nejlevnější nabídky (60)

Varianta v obchodě pro-zdravi.net

Varianta v obchodě Resonancia

Varianta v obchodě bylinky-medy.cz

Varianta v obchodě Lékárna.cz

Varianta v obchodě Vitalita.cz

Varianta v obchodě ZDRAVI-GLOBAL.CZ

Varianta v obchodě Léky-domu.cz

Varianta v obchodě Lékárna U Kostelíčka

Varianta v obchodě Lékárna BONA

Varianta v obchodě EU Lékárna

Vývoj ceny

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Befungin extrakt z čagy 100 ml

Aktuálně nejnižší cena: 339 Kč

 • Zobrazit:
 • Od počátku věků
 • 1 rok
 • 6 měsíců
 • 3 měsíce
 • 30 dní
Průměrná cena
Minimální cena

Hlídání ceny

Befungin extrakt z čagy 100 ml

Aktuálně nejnižší cena: 339 Kč

Specifikace

Popis

Čaga (Inonotus obliquus) je druh choroše – houby, rostoucí hlavně na břízách, zejména v Rusku na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení. Plodnice dorůstá velikosti 30-50 cm, váží až 3 kg a roste 10-20 let. Vyživuje se šťávami hostitele. Sbírá se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Choroš Čaga se vyskytuje na jilmu, jeřabině, jasanu, ale podle zkušeností má nejvyšší léčivé účinky právě Čaga rostoucí na břízách. Tato houba je vskutku legendární. Už od pradávna se v Rusku Čaga používala jako vyhlášený léčivý prostředek. Čagou se léčil sám... Celý popis

Parametry produktu

Výrobce
TML
Použití
metabolismus
Určení
unisex
Objem
100 ml
Hmotnost
500 g

Recenze

 • zakoupeno v pro-zdravi.net

  100 %

  Doporučuje produkt

  Užívám produkt v dobré víře, že pomůže poněkud zpomalit postup postup mého onkologického onemocnění a tím mi trochu...

 • zakoupeno v pro-zdravi.net

  100 %

  Doporučuje produkt

  výrobek mi pomohl s mým zdravotním problémem, když klasická medicína si nevěděla rady, respektive lékař

 • zakoupeno v Resonancia

  100 %

  Doporučuje produkt

  Čagu užívám již 2 roky .Měla jsem vážné problémy se střevy na doporučení od léčitelky jsem ji začala užívat , jestli...

Recenze

Befungin extrakt z čagy 100 ml

Produkt nemá žádné recenze.

Parametry produktu

Befungin extrakt z čagy 100 ml
Výrobce
TML
Použití
metabolismus
Určení
unisex
Objem
100 ml
Hmotnost
500 g

Popis produktu

Čaga (Inonotus obliquus) je druh choroše – houby, rostoucí hlavně na břízách, zejména v Rusku na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení. Plodnice dorůstá velikosti 30-50 cm, váží až 3 kg a roste 10-20 let. Vyživuje se šťávami hostitele. Sbírá se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Choroš Čaga se vyskytuje na jilmu, jeřabině, jasanu, ale podle zkušeností má nejvyšší léčivé účinky právě Čaga rostoucí na břízách.  

Tato houba je vskutku legendární. Už od pradávna se v Rusku Čaga používala jako vyhlášený léčivý prostředek. Čagou se léčil sám slavný kníže Vladimír Monomach, který trpěl rakovinou rtů. Jako účinný protirakovinný lék je Čaga a výtažek z čagy zaveden do oficiálního ruského lékopisu už v roce 1858.  

Účinek Befunginu je přitom natolik komplexní, že zpravidla není nezbytné kombinovat podávání Befunginu ještě s dalšími pomocnými léčivy, např. různými bylinnými prostředky.  

Na příznivém působení Befunginu má významný podíl mykomelanin. Nejvýraznějšího efektu pomocné léčby Befunginem bývá dosaženo v počátečních stadiích onkologických onemocnění. V pokročilejších stadiích může zastavit další růst novotvaru, mírnit bolest a zlepšit celkový stav nemocného. Při aplikaci Befunginu je velmi vhodné a žádoucí omezit příjem masitých a tučných potravin, konzerv, uzenin.  

U lehčích zánětlivých onemocnění se Befungin užívá zpravidla jen několik dnů. Při pomocné terapii těžších zánětlivých onemocnění, imunodeficitních stavů a neoplasií tkání ("rakoviny") a hemoblastóz ("rakoviny krve") je třeba dlouhodobého užívání, v některých případech 3-6 měsíců nebo i déle. Po třech měsících aplikace Befunginu se doporučuje zařadit 7-14denní přestávku.

DÁLE ÚČINKUJE:

Jako silný imunomodulátor. Befungin má navíc rovněž výrazné specifické antimykotické a antivirové účinky.  

Zkušenosti ruského léčitelství mnoha staletí daly impuls k vědeckému zkoumání Čagy při léčbě novotvarů. Rozsáhlý základní i aplikovaný farmakologický výzkum Čagy, prováděný na různých pracovištích Ruska – od 30. let 20. století až po současnost – prokázal dávnou zkušenost lidové medicíny. Bylo zjištěno, že extrakt z Čagy je skutečně účinným terapeutikem a byl proto zaveden do oficiální ruské medicínské praxe pod názvem Befungin. Dlouhodobým testováním a používáním v praxi bylo zjištěno, že Befungin má poměrně silné kancerostatické působení, přičemž výrazné léčebné účinky má zejména v terapii neoplasií (novotvarů) zažívacího traktu. Je také velmi účinný při léčbě chronického zánětu žaludku, žaludečních vředů, onemocnění dvanácterníku, jater a sleziny. Befungin je dobrým pomocným prostředkem léčby ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci, které se výrazně lepší podáváním Befunginu formou klyzmatu (klystýr), nejlépe vždy po klyzmatu očistném.

Befungin se s výhodou používá u onemocnění lymfatického řečiště a rozmanitých poruch cirkulace lymfy. Působí velice příznivě na zlepšení stavu a průběhu rozmanitých kožních onemocnění, a to zejména těch, které jsou vyvolány onemocněním zažívacího traktu, zejména tlustého střeva, jater a slinivky. Befungin zlepšuje metabolismus na buněčné úrovni – a už tím zvyšuje odolnost organizmu. Mimo jiné zlepšuje fungování nervového systému, lidově řečeno "posiluje nervy a mozek".

ZAJÍMAVOSTI:

Alexandr Isajevič Solženicyn – ruský spisovatel, disident, publicista a politický činitel – vypráví ve svém autobiografickém románu Rakovina, jak si vybral k léčbě své rakoviny chemoterapii s Čagou a přežil. Zemřel ve věku 89 let. Lékař popsaný v knize Rakovina, který pracoval desítky let ve stejné nemocnici, objevil zvláštní věc: rolníci ve svém okrese ve snaze ušetřit peníze za čaj, vařili věc zvanou Čaga. Všiml si, že rolníci nikdy netrpěli rakovinou, a většina z nich se dožila přes 100 let. To je pro Čagu lidová tradice: lidé, kteří pijí čaj z Čagy, žijí více než 100 let. Lékař se rozhodl zařadit Čagu pro léčbu rakoviny na základě toho, co pozoroval u rolníků.

Čaga si díky svými dosud nepřekonanými vlastnostmi a účinky vysloužila následující označení:   "Královna rostlin"   "Houba nesmrtelnosti"   "Diamant lesa"   "Královna bylin"   "Královna hub"   "Ruské státní tajemství"   "Dosud nejsilnější antioxidant"    

DŮLEŽITÉ:  

Podle dostupných informací o výsledcích lékařských výzkumů vede dostatečně dlouhé, a přitom pravidelné užívání Befunginu v malých dávkách ke zvýšené odolnosti proti různým typům nádorových onemocnění, zejména těm, která jsou vyvolávána některými typy onkogenních virů.    

ÚČINNÉ LÁTKY:

Befungin obsahuje celý komplex biologicky účinných látek; právě tento komplex souborně působí zdokonalení výkonnosti imunitního systému, mimo jiné také zesíleni tzv. protirakovinného imunitního dozoru, a to na různých úrovních fungování imunity. Významnou účinnou látkou v komplexu Befunginu je například specificky imunostimulačně působící kyselina čagová. Terapeuticky zajímavý a významný je též obsah imunostimulačně působících prvků, zejména manganu, kobaltu a selenu, právě v Befunginu navázaných na biopolymerní nosiče; to tedy znamená, že pro lidský organismus velmi dobře dostupných.

OBSAHOVÉ A ÚČINNÉ LÁTKY:  

Dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inotodiol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, fenoly, flavonoidy, chromogeny, puriny, kyselina čagová, která je strukturálně podobná některým huminovým kyselinám, buničina, sloučeniny křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, zinku, mědi, manganu a draslíku. Befungin rovněž obsahuje melanin, který podle současných výzkumů výrazně tlumí a brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály. Stabilizuje buněčné membrány, čímž působí protialergicky a protizánětlivě. Enzymy jako superoxiddismutáza (SOD), kataláza, peroxidáza, RNAza a DNAza. Vitamíny jako vitamín B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), vitamín K, vitamín D2 (ergosterol). Kyselina trametenolová, germanium a mnoho dalších látek.

Účinky:  

Výrazně posiluje imunitní systém

Chřipkové viry

Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Nízký krevní tlak (hypotenze)

Kardiovaskulární problémy

Arytmie

Ateroskleróza

Mrtvice

Cholesterol

Artritida

Fibromyalgie

Revmatismus – myalgie

Chronické bolesti svalů a kloubů

Chronický únavový syndrom

Obezita

CNS

Deprese

Paměť

Mozková funkce

Diabetes

Zažívací problémy

Žaludek

Střeva

Žaludeční vředy

Polypy

Celiakie

Crohnova nemoc

Gastritida

Kolitida

Ulcerózní kolitida

Reflux

Syndrom dráždivého tračníku

Zácpa

Alergie

Játra

Ledviny

Žlučník

Chronické selhání ledvin

Prostata

Hormonální nerovnováha

Přechod (menopauza)

Lymfatický systém

Poruchy spánku, nespavost (insomnie)

Rakovina

Nádory pH vyrovnávač

Zápal plic a plicní onemocnění

Bronchitida

Astma

Leukémie

HIV/AIDS

Herpes

Paradentóza

Bakteriální a parazitární nemoci

Střevní červi

Hodgkinova choroba

Plísně

Kandidóza

Křečové žíly

Otoky

Ztráta vlasů

Křehké nehty

Detoxikace celého organismu (i včetně těžkých kovů)

Stárnutí kůže

Kožní choroby

Akné

Hepatitida

Záněty

Autoimunitní onemocnění

Lymská borelióza

Zlatý stafylokok

Escherichia coli

Karpální tunel

Sinusitida (zánět dutin)

Epilepsie

Alzheimer

Parkinson

Malárie

Přírodní adaptogen vhodný pro extrémně vytížený organismus

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Kontaktujte nás